Oproep om uitvaarbegeleider te worden
ZAAMSLAG – Zijn er gemeenteleden in de Delta die onder verantwoordelijkheid van hun kerkenraad uitvaartdiensten (willen) leiden? Als minimaal acht mensen uit de classis Delta zich aanmelden, kan er een cursus in de eigen regio worden gegeven. Deze oproep deed ds Wil Kajouw uit Zaamslag woensdag in Hoek tijdens de classicale vergadering.
Als uitvaartleider ontlast je de predikant. Bovendien zijn er steeds minder predikanten beschikbaar. Tijdens de bijeenkomsten wordt veel geoefend, de theorie moet thuis worden doorgenomen. Alle aspecten van een uitvaartdienst komen in de cursus langs.
De training is gericht op uitvaartdiensten van zowel mensen die op afstand van kerk en geloof zijn, als van gemeenteleden.
Onderdelen van de training:
Pastoraal-psychologische kennis en gespreksvaardigheden rondom het contact met nabestaanden; Bijbels-theologische vragen en vooronderstellingen rond sterven; Liturgische vormgeving van een uitvaartdienst; Het schrijven van een overdenking; De rol en het gebruik van rituelen en symbolen; Presentatietechnieken.
De training leert ook gesprekstechnieken die van belang zijn bij het opzetten en leiden van een uitvaartdienst en het begeleiden van familie van een overledene.
Kerkenraden steunen veelal vrijwilligers in hun gemeente als die ervoor kiezen om uitvaartleider te worden. Onderdeel van de training is een gesprek met een afvaardiging van de kerkenraad en begeleiding van een voorganger.
Degenen die deze cursus willen volgen, kunnen zich melden bij de scriba van de classis Kees Eckhardt via classisscriba-delta@protestantsekerk.nl. Informatie over de cursus is te vinden op protestantsekerk.nl
foto iStock