‘Zomaar’ een Roze Viering in Middelburg
MIDDELBURG – In de Doopsgezinde Kerk aan de Lange Noordstraat in Middelburg wordt zondag 5 juli een Roze Viering gehouden. Dat heeft als speciale reden dat mensen met een bepaalde seksuele geaardheid nog steeds met discriminatie te maken hebben.
Sinds in 2023 voor het eerst de landelijke Roze Zaterdag in Zeeland werd gehouden in Goes, met een Roze Viering in een volle kerk in Kloetinge, is het in onze provincie eigenlijk stil gebleven op het gebied van Roze Vieringen. Een bepaald deel van de kerken ziet homoseksualiteit nog steeds als een probleem en discriminatie blijft bestaan. Andere kerken doen er het zwijgen toe.
Daarom houdt de Doopsgezinde Gemeente Walcheren een Roze Viering op zomaar een zondag. Ze kiest hiervoor, niet omdat iemands seksuele geaardheid er binnen de kerk toe doet, maar omdat ze niet mag zwijgen nu er nog steeds discriminatie is.
In deze viering wordt extra aandacht besteed aan inclusieve taal en aan liederen en lezingen waarin ieder zich herkend en gezien weet.
Voorganger is ds Leuny de Kam, Hielko de Haan verzorgt de muzikale begeleiding. Iedereen is van harte welkom. Na de viering is er koffie/thee en mogelijkheid voor een nagesprek.
De viering in de Doopsgezinde Kerk begint om 10.00 uur.