Zingen met Luther en Bach in Middelburg
MIDDELBURG – 500 jaar geleden schreef Maarten Luther zijn kerkliederen, 300 jaar geleden maakte Johann Sebastian Bach zijn jaargang koraalcantates. De Stichting Kerkmuziek Netwerk geeft dit dubbeljubileum gestalte met tien zangmiddagen, waarvan een op zaterdag 5 april in de Nieuwe Kerk in Middelburg.
De zangmiddag, die wordt georganiseerd in samenwerking met de Protestante Gemeente Middelburg, is voor iedereen die houdt van samen zingen, meer wil weten over kerkliederen en koraalcantates als muzikaal en religieus erfgoed en inspiratie wil vinden in een afsluitende vesper.
Bach schreef zijn bijzondere collectie koraalcantates in 1724/1724, waarin hij oude kerkliederen voorzag van een aansprekende muzikale uitleg. Tijdens de zangmiddag wordt een aantal liederen uit de Lutherse traditie verkend in het Duits, in Nederlandse vertaling en worden enkele voorbeelden beluisterd van bewerkingen door Bach in (delen uit) zijn koraalcantates.
De middag wordt afgesloten met een korte vesperviering, waarin enkele liederen ook hun liturgische plek krijgen.
De presentatie is in handen van Lydia Vroegindeweij, dirigent is Aleida Post, organist is Margreeth de Jong. Ds Chris Kors zal voorgaan in de vesper.
De zangmiddag in de Nieuwe Kerk (Onder den Toren 1) in Middelburg begint om 13.30 uur en duurt tot 17.00 uur. Deelname is gratis, in verband met de planning is het gewenst dat u zich aanmeldt. Klik hier
Voor wie zich wil voorbereiden is de meerstemmige koormuziek hier te downloaden.