LJP: familieconcert en een nieuwe expositie
MIDDELBURG – Het Lange Jan Project Middelburg biedt donderdag 17 september een Miniconcert (15.00 uur) in de Koorkerk door het koperkwartet familie Jongepier en een nieuwe expositie in de Wandelkerk (16.00 uur) met werken van Arie de Graaf.
Het koperkwartet bestaat uit het gezin Jongepier uit Serooskerke: Christian en Tijmen op cornet, moeder Elly op althoorn en vader Ard-Jan op euphonium.
Christian is professioneel musicus. Hij is laureaat van het Prinses Christina Concours, studeerde aan een conservatorium in Ohio, studeerde cum laude af aan het Utrechts conservatorium en won een maand geleden een solistenprijs op het WereldMuziekConcours. Hij speelt trompet in het defensieorkest RegimentsFanfare Garde Grenadiers en Jagers.
Tijmen volgde aan de Zeeuwse Muziekschool de talentenklasopleiding en behaalde alle diploma’s cum laude. Hij speelt solo cornet bij brassband Rijnmond, die uitkomt in de Kampioensdivisie en al verschillende keren Nederlands kampioen werd. Ook Christian is lid van deze band, hij speelt er es cornet. In de band Smelly Kitchen speelt Tijmen trompet.
Het kwartet is al ruim 12 jaar vaste gast in de serie Miniconcerten van het Lange Jan Project. Op het programma van donderdag staan werken van Mozart, Iveson, Delibes, Harrison en Fuĉìk.
Nieuwe expositie
De nieuwe tentoonstelling in de voet van de Lange Jan is van werken van Arie de Graaf. De Graaf woont sinds 2022 in Middelburg en laat zich inspireren door alles wat hij waarneemt op Walcheren: zee, strand, lucht, bloemen en zelfs straatafval. Onder het motto ‘Kunst maken is een reis die gelukkig nooit ophoudt!’ maakt hij kunstwerken die divers van aard zijn. Arie heeft onder andere deelgenomen aan een Orientation Course aan de Koninklijke Academie voor Beeldende Kunsten in Den Haag. Daarnaast heeft hij workshops gevolgd bij een gerenommeerd kunstschilder. Verder heeft Arie een jaar aan de Nieuwe Akademie Utrecht (NAU) gestudeerd.
Deze laatste expositie van het seizoen wordt om 16.00 officieel geopend en is te zien tot en met 29 oktober.
Vanaf 12.00 uur is de koffiehoek bemenst.



